Titus Tiel Groenestege

Theater regisseur


1989   Erna Sassen 'Je kan wel gek worden'


1991   Henry V van Wiliam Shakespeare met o.a. Pierre Bokma, Elsje de Wijn en Peter Bolhuis; speelde zelf de rol van 'Chorus'


1992   Erna Sassen 'Ik zoek een man voor mijn zus' (samen met Bruun Kuijt)

            NUHR 'Sprokkelaar's

            Jan Rot 'Jan Rot gaat nooit uit elkaar'


1993   NUHR 'Uitverkorenen'

            Jan Rot 'Rot is Liefde'

            Adelheid Roosen en Moniek Kramer 'De Goedkeuring' (lunchvoorstelling Bellevue)


1994   NUHR 'Het Verdrag'

            Theo Nijland 'Dansschool Paloni' (verder met Karen van Holst Pellekaan, Wivineke van Groningen en John Buisman) lunchvoorstelling Bellevue

            Helmert Woudenberg en Herman Verbeeck 'Kwast en Mes' (Staircase) van Charles Dyer


1995   Adelheid Roosen, Karin Bloemen, Leoni Jansen e.a. 'Niet Gesnoeid'

            Carmen, de musical met o.a. Janke Dekker, Joke de Kruijf, Edwin de Jongh


1996   NUHR 'Afgeragd'


1997   Rob Kamphues '1 Kale Vlakte'

            Female Factory, een internationaal theaterconcert, geregisseerd samen met Adelheid Roosen


1998   Ria Marks en John Buisman 'Pecos Bill' (Paradevoorstelling)


1998   Paul Haenen 'Ontkoppelde Hitte' met Olga Zuiderhoek, Han Kerckhofs, Kasper van Kooten en Hans Soomers


1999   NUHR 'Kruistocht'

            Rob Kamphues 'De Hernia van Atlas'

            Bonheur 'Desert'


2000   Paul Haenen 'Bocht en Bumpers' met Olga Zuiderhoek en Peter Faber

            Female Factory op de Internationale Waterconferentie in Den Haag

            Thomas Borggrefe 'Fuik'

            Rob Kamphues 'Tijd Zat'


2001   Stichting Linda 'Coupe Soleil' Paradevoorstelling

            De Vaginamonologen van Eve Ensler

            Nilgün Yerli 'Vreemde Vreemdgangers'


2002   Paul Haenen 'Vrouwen van Eer' (met Nelly Frijda, Ingeborg Elzevier en Linda van Dijk

            Nilgün Yerli 'Poen, Passie, Perspectief' voor Museon, Den Haag

            Big, Black & Beautiful (met Lucretia van der Vloot, Rocq-E Harrell en    Michelle David)      


2003   Theaterschool Amsterdam 'Carmen' eindexamenvoorstelling

            Het Nationale Ballet 'Solitaire' van Annabelle Lopez Ochoa (dramaturgie)

            Kasper van Kooten 'Lijfspreuk'

            Frank & René Groothof, Erna Sassen 'De Broertjes & de strijd om de Ring' naar de Ring van Wagner

            Nilgün Yerli 'Held op blote voeten'


2004   Ricky Koole 'Ricky Koole zingt' theaterconcert

            Scapino Ballet 'Nocturne' van Annabelle Lopez Ochoa (dramaturgie)

            De Bloeiende Maagden 'I.N.R.I.'

            Theaterschool Amsterdam 'Who's Afraid of Romeo and Juliet?' (afstuderen van Meral Polat, Eran Ben Michael en Natalie Edwardes)

            Ali B. 'Het leven van de straat' theatershow

            Claudia de Breij 'Claudia Zuigt' (conceptontwikkeling)


2005   Kasper van Kooten 'Geestdrift'

            Orkater ‘Band loopt’ (Paradevoorstelling) met Beppe Costa, Kees van der Vooren en Eddie B. Wahr

            Jan Rot 'Nachtlied' met Astrid Nijgh en Bill van Dijk

            Cees Brandt ‘Baas Ben’ met Beppe Costa, Kees van der Vooren en Siem van Leeuwen

            Hind ‘Half Way Home’ theaterconcert


2006   Frédérique Spigt en Yolande Bertsch ‘Lucy in the Sky’ (muziek: Corrie van Binsbergen)

            Theaterschool Utrecht ‘Fam.’ eindexamenvoorstelling

            Fantasten ‘Fantasten 1’ (met Marle Brouwer en Bart Rijnink)

            Marlijn Weerdenburg 3e jaars etude theaterschool

            Brokstukken 'Doggy Punch'

            Schudden ‘Zout’


2007   Ronald Goedemondt ‘Ze bestaan echt’

            Jeannine Valeriano ‘Black in Bakkum’ (muziek: Maarten Ornstein)

            Suver Nuver 'Donald Duck en de Gelukzoekers' (met Dette Glashouwer, Peer van den Berg, Bianca van der Schoot en Suzan Boogaerdt)

            Wim T. Schippers ‘Wuivend Graan’ (met o.a. Titus Muizelaar, Kees Hulst, Olga Zuiderhoek, Raymonde de Kuyper, Nelly Frijda)


2008   Viggo Waas 'Verbruid' theaterconcert met o.a. Wouter Planteijt

            Fantasten 'Rose kater'

            Maureen Teeuwen & Sylvia Holstein 'Killing The Blues Brothers'

            Schudden 'Ruis'

            Kasper van Kooten 'Veelvraat'

            Sophie van Hoytema 'Verderop'

            Mike Boddé & Hadewych Minis 'Gelukkig met Hadewych en Mike'


2009   Nilgün Yerli ‘De Adem van Eva’

            Wim T. Schippers 'Wat nu weer' (met Titus Muizelaar, Kees Hulst en Mareille Labohm)

            Wende Snijders Wende-weekend in het Concertgebouw

            Dick van den Heuvel ‘Ko!’ over Ko van Dijk (met Titus Muizelaar, Daan Schuurmans, John Leddy en Lieke-Rosa Altink)

            Big, Black & Beautiful (met Lucretia van der Vloot, Rocq-E Harrell en Michelle David)

            Aan Tafel 'Vrouwtje met grote jas'        

            Wende Snijders Clubtour 'Nr. 9'

            Najib Amhali 'The Best Of' in Heineken Music Hall

            Claudia de Breij 'Hete Vrede' conceptontwikkeling


2010    Wende Snijders & Amsterdam Sinfonietta 'Breder dan Klassiek'

            Kasper van Kooten '3KW4RT'

            Wende Snijders 'Chaos' - theatersolo

            Kees van der Vooren en Eddie B. Wahr 'Mon Bouillon' (Parade)

            Thomas Borggrefe 'Bovenkamer'

            Fantasten 'Onderhuids'

            Schudden 'Noorderzon'

            Aan Tafel 'Reizigers'        

            NUHR 'Het Werkt Wel!'

            Wende Snijders 'Wende Theater Groot' theatershow met band & strijkers


2011   Najib Amhali 'Alles komt goed'

            Robin Hood (regie en script), jubileumvoorstelling De Harmonie in Leeuwarden

            (met o.a. Paul van Vliet, Erik van Muiswinkel, Ali B., Frank Lammers, Peter Heerschop, Viggo Waas, Ria Marks)

            Moke 'Till Death Do Us Part' (theaterconcert)

            Birgit Schuurman 'Het Grote Verlangen' (theaterconcert)

            De Elite 'Once Upon A Time In La Mancha' (Paradevoorstelling)

            Wim T. Schippers ‘Het Laatste Nippertje' (met Titus Muizelaar, Kees Hulst, Mareille Labohm, Abdelhadi Baadi)

            Ali B. 'Ali B. geeft antwoord'

            Kasper van Kooten 'Het wonderlijke leven van Jacky Fontanel'


2012   Ellen ten Damme & Amsterdam Sinfonietta 'Breder dan Klassiek'

            Fantasten 'Dodelijk Verlangen'

            Nilgün Yerli 'Weer met Henk'

            Wijksafari Slotermeer Zina/Adelheid Roosen (één v/d eindregisseurs)

            Orkater 'The Promised Land' co-regie met Ria Marks

            Rob Kamphues 'Sterke Verhalen'

            Paul van Vliet 'Terug naar Den Haag' regie adviezen

            De Wëreldbänd 'Playground'

            Schudden 'We vieren het maar'


2013   Kasper van Kooten 'Harde noten' met Bertolf Lentink

            Zuidelijk Toneel 'To Be Or Not To Be' co-regie met Gijs de Lange

            (met o.a. Han Römer, Frank Lammers, Ellen ten Damme, Raoul Heertje, Waldemar Torenstra, Peter de Jong, Viggo Waas)

            Wijksafari Utrecht, Zina/Adelheid Roosen (één van de eindregisseurs)

            Amsterdam Sinfonietta '25-jarig Jubileum Concert'

            Lenette van Dongen 'Roedel'

            Ali B. 'Ali B. beken(d)t'

            Kasper van Kooten 'Karakters'

            Nilgün Yerli 'Onbeperkt Genieten'

            Pieter Jouke 'Woord Houden'


2014   Fantasten 'Isolement'

            Wende Snijders 'Last Resistance - Theatre Sessions'

            Najib Amhali 'I AMhali'

            Wende Snijders & Het gelders Orkest (125-jarig jubileum)

            Mechanical Duck 'Die schöne Müllerin' naar Schubert

            Schudden 'HENK!'

            ISH 'Vaders' (met Mareille Labohm en Lotte Lammers)

            Nieuwkomers Orkater 'Goldmund' van Thijs Maas en Wilko Sterke

            Giel Beelen 10-jarig jubileum van zijn radioprogramma in Carré


2015   Het Nieuwe Lied 'Nieuwjaarsconcert 2015' (met o.a. Yentl & De Boer, Jeroen Woe, Wilko Sterke, Thijs Maas, Peter van Rooijen)

            Carolien Borgers 'Zeker Weten'

            Yora Rienstra 'Drukt Haar Snor'

            Zoutmus 'Half krab, half winegum' (Paradevoorstelling)

            Wijksafari Bijlmer Zina/Adelheid Roosen (één van de eindregisseurs)

            Ali B. 'Je suis Ali'

            Moniek Kramer 'Happy Birthday, Mammie' met Raymonde de Kuyper en Raymond Thiry

            Paul van Vliet 'Alleen op zondag' regie adviezen

            Kasper van Kooten 'Bonte Avond'

            Lilian Vieira & band 'Brazil Beyond the Bundas'

            Maartje & Kine 'De Goldbergmachine'

            Fantasten 'Honger'

            Lenette van Dongen 'Tegenwind'


2016   Het Nieuwe Lied 'Nieuwjaarsconcert 2016' (met o.a. Yentl & De Boer, Jeroen Woe, Wilko Sterke, Thijs Maas, Peter van Rooijen)

            Wende Snijders & Amsterdam Sinfonietta 'Breder dan Klassiek'

            Lascaux Ensemble 'Klaagliedjes' van Judith Herzberg, compositie Boudewijn Tarenskeen

            Nabil 'TIjdmachine' regie adviezen

            Anneke van Giersbergen & Arstidir 'Verloren Verleden'

            Audrey Bolder 'Bep, dochter van Rietveld'

            Theater na de Dam 'Voor ik vergeet' met o.a. Nasrdin Dchar en Spinvis

            Remy van Kesteren & band 'Tomorrow Eyes' concert in Paradiso

            Nederlands Kamerkoor & Hadewych Minis 'De Storm' tekst van Spinvis

            Nynke Laverman 'De Wachter'

            Audrey Bolder & Noel van Santen 'Leve de Liefde' van Enne Koens

            Goldmund i.s.m. Orkater 'Metaman'

            Orkater 'Lost in the greenhouse klein' van en met Geert Lageveen & Redbad Klijnstra

            Brace 'Les Geleerd' theatershow

            Calefax & Remy van Kesteren 'Orpheus' tekst & regie

            Fresku 'De Grote Fresku Show'

            Thomas Borggrefe ''Helderman'

            Claudia de Breij 'Oudejaars 2016'


2017   Tam Tam Productions 'The Soul of Spanish Harlem' (Lucas van Merwijk, Shirma Rouse, Lilian Vieira & Gianna Tam)

            Remy van Kesteren & band 'Tomorrow Eyes' theatertour

            Stephanie Louwrier 'De revolutie van de mislukking'

            Ragazze Quartet 'Black Angels' van George Crumb (met video art van 33 1/3)

            Zoutmus 'Kuikens van beton' (Paradevoorstelling)

            Corrie van Binsbergen & Dimitri Verhulst 'Godverdomse dagen...'

            Ragazze Quartet & Nora Fischer 'The Secret Diary of Nora Plain' (teksten: Lucky Fonz III, muziek: Morris Kliphuis) theatertour

            Joost Spijkers & band 'Spijkers II'

            Maaike Martens & band 'Wie Blijft Hier'

            Ali B. 'Koorts'


2018   Claudia de Breij 'Nu'

            Orkater 'Lost in the Greenhouse' (in een groente kas in Friesland) geschreven met Geert Lageveen

            (met o.a. Maartje van de Wetering, Leopold Witte, Geert Lageveen, Erik van der Horst, muziek: Radek Fedyk)

            Mouna Laroussi 'Schijtziek'

            Ragazze Quartet & Nora Fischer 'The Secret Diary of Nora Plain' (teksten: Lucky Fonz III, muziek: Morris Kliphuis) Oerol versie

            Mareille Labohm 'The Night Hotel Club'

            Ragazze Quartet & Nederlands Kamerkoor 'Black Angels' (muziek van Britten-Crumb-Pärt, video art van 33 1/3)

            Matroesjka 'Brainwash'

            Zoutmus 'Kuikens van Beton' theater versie

            Iris Hond 'Bewogen'

            Calefax 'In het Hoofd van de Componist' tekst & regie

            Project Wildeman & Capella Amsterdam 'De Langste Nacht'

            Ronald Snijders 'Groot Succes 2'